18 жовтня 2022 року відбулось перше у 2022-2023 н.р. засідання гуртка «Системний розвиток транспортних технологій при взаємодії транспорту» (науковий керівник – к.і.н., доц., доцент кафедри ОАРП ФТМЛ Н.Г Чайка).

Тема засідання – «Дослідницькі принципи науки. Методи наукового пізнання».

У роботі гуртка взяли участь члени гуртка – студенти 1-3 курсів, представники груп МТ-304Б, БС-306Б, МТ-203Б, БС-206Б, МТ-103Б, БС-105Б, БС-106Ба, загальною кількістю 25 осіб

У ході засідання керівник – Н.Г. Чайка, ознайомила з основними завданнями та напрямами діяльності гуртка. З опорою на презентацію були висвітлені сутність наукової роботи, принципи науки та методи наукового пізнання.

Основними завданнями гуртка є:

• засвоєння основних тенденцій появи та розвитку видів транспорту в процесі розвитку людської цивілізації;
  • ознайомлення із загальними характеристиками транспортних процесів за видами транспорту у різні історичні епохи;
  • оволодіння сучасними технологіями оцінки та порівняння дійовості транспортних засобів в процесах перевезень за видами транспорту в різні часи;
  • ознайомлення із сучасними тенденціями розвитку транспортних систем, мереж, засобів для забезпечення відповідних потреб розвитку бізнесу, в тому числі й задля забезпечення мультимодальних перевезень.

Напрями діяльності гуртка

• організація та проведення (самостійно чи спільно з іншими студентськими організаціями), наукових круглих столів, семінарів, університетських, всеукраїнських і міжнародних конференцій;
  • видання в електронному форматі збірок наукових праць студентів, тез та інших науково-інформаційних матеріалів;
  • інформування та забезпечення участі студентів-членів гуртка в наукових заходах (конференціях, конкурсах, семінарах тощо), що проводяться іншими організаціями;
  • налагодження співпраці з науковими гуртками інших кафедр НАУ, навчальними та науково-дослідними закладами, громадськими та професійними організаціями технічного та транспортного спрямування, а також державними організаціями України та інших країн для виконання поставлених завдань;
  • інші напрямки діяльності, що не суперечать меті та завданням гуртка.

Крім того з доповідями, що спиралися на підготовлені презентації, виступили: Шкуматова Софія, МТ-203Б («Розвиток авіації під час світових війн»); Січкар Максим, МТ-203Б («Розвиток автомобільного транспорту у першій половині ХХ ст.»); Степанченко Карина БС-306Б («Особливості транспортної інфраструктури Полтавської області»), Дадіжа Тетяна БС-306Б («Особливості транспортної інфраструктури Запорізької області»).

Слайд з презентації Шкуматової Софії, МТ-203Б («Розвиток авіації під час світових війн»)

Слайд з презентації Січкар Максима, МТ-203Б («Розвиток автомобільного транспорту у першій половині ХХ ст.»)

Слайд з презентації Степанченко Карини БС-306Б («Особливості транспортної інфраструктури Полтавської області»