17 травня 2023 року кафедрою організації авіаційних робіт та послуг проведено культурно-просвітницький захід до Дня вишиванки «Вишиванка – код української нації». Розпочала урочистість к.іст.н., доцент Чайка Наталія Григорівна, яка зазначила, що вишиванка, перш за все, виконувала функцію оберегу. Дівчата та жінки своїм коханим, матері своїм синам вишивали сорочки, коли проводжали на війну з молитвами про порятунок від кулі та полону.

Здобувачі групи БС-306 представили цікаві та змістовні доповіді щодо:

• особливостей вишивки в різних регіонах України;
  • історії оздоблення одягу вишивкою на українських теренах, яка сягає у сиву давнину – аж до трипільської культури;
  • сучасної історії святкування Дня вишиванки, яке було започатковано у 2006 р. студентами м. Чернівці;
  • модних трендів одягу з вишивкою;
  • трансформації української вишивки до візерунків на автівках та модних татуювань.

Під час заходу лунали старовинні і сучасні українські пісні про вишиванку. Учасники вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Вітаємо з Днем вишиванки! Бажаємо миру і процвітання Україні! Нехай це свято об’єднує всіх українців!